ایموشن کد چیست؟ آموزش رهاسازی تمامی احساسات با آهنربا – جدول احساسات

ایموشن کد چیست؟

ایموشن کد چیست؟

ایموشن کد چیست؟ قصد داریم که در این مقاله تکنیکی بسیار ساده و کاربردی را آموزش بدیم که بوسیله این تکنیک میتونی از شر احساسات ناخوشایندی که تا کنون تجربه کردی و نتونستی از بندش خلاص شی، رها بشی، قطعا همه ما در طول زندگی اتفاق هایی برایمان افتاده که باعث شده احساسات ناخوشایندی را تجربه کنیم، قرار بوده که ما احساسات را تجربه کنیم تا بتونیم بواسطه رنج ها و سختی ها، شادی ها و لذت ها رشد کنیم ولی به دلایلی این احساسات ناخوشایند درست پردازش نمیشوند و بجای تجربه کردن و گذشتن از آنها، انرژی احساسات در ما گیر میکند و اثرات بدی بر روی زندگی و انتخاب هایمان میگذارند.

حتی ممکنه ذهن خودآگاه خاطره ای را که باعث بروز احساسات شده به یاد نیاورد (گرچه ذهن ناخودآگاه در گوشه ای قایمش کرده) ولی انرژی احساساتی که تجربه کردیم، درونمان باقی میماند؛ در نتیجه باعث تنش های جسمی و روحی میشود.

همانطور که در “مقاله ای اف تی چیست” اشاره کردیم هر اختلالی در سیستم گردش مریدین ها باعث بروز مشکلات روحی و جسمی میشود که ایموشن کد روشی ساده و قدرتمند برای پیدا کردن گره های انرژی و رهایی همیشگی از آنها ست.

احساسات گیر افتاده چیست؟

اغلب افراد وقتی متوجه میشوند که “خورجین احساسات” آنها بیشتر از چیزی که تصور میکردن در نحوه زندگیشان اثرگذار بوده، متعجب میشوند! احساسات گیر افتاده در واقع از انرژی های مشخصی که شکل و حالت خاصی دارند تشکیل شده. با وجود این که نمیتوان آنها را دید، واقعیت دارند.

احساسات گیر افتاده در ایموشن کد چیست؟
احساسات گیر افتاده در ایموشن کد چیست؟

بخش بزرگی از رنج های ما ناشی از انرژی احساسات ناخوشایندی ست که در درون ما گیر افتاده اند. نمونه های زیادی وجود دارد که نشان میدهد چطور میتوان با رها کردن انرژی احساسات گیر افتاده با استفاده از روش ایموشن کد، از نظر سلامت جسمی و احساسی به نتایج سریع و خیره کننده ای رسید.

رهایی از احساسات گیر افتاده
رهایی از احساسات گیر افتاده با ایموشن کد

بطور مثال:

شخصی که توانست با استفاده از تکنیک ایموشن کد، رنج شکستی را که از رابطه قبلی اش داشت، رها کند و رابطه عاطفی پایدار و عالی رو با فرد دیگری تجربه کند.

فردی که توانست به راحتی میلش را به خوردن کنترل کند و و وزنش ر کاهش بدهد.

شخصی که درد کمرش را در طی چند روز بهبود داد و توانست بعد از سالها به راحتی بخوابد.

فردی که وسواس فکری اش را برطرف کرده است.

_فردی که بینایی اش بهبود پیدا کرد و آلرژی فصلی اش نیز برطرف شد.

و هزاران مثال دیگر از افرادی که موفق به حل مشکلات احساسی و جسمی خود شدند.

یادگیری ایموشن کد خیلی ساده است، شما چه پزشک باشید یا خانه دار، چه پیر یا خردسال میتوانید به راحتی این تکنیک را یاد گرفته و از آن برای خودتان و یا کمک به اطرافیانتان استفاده کنید.

تاریخچه ایموشن کد چیست؟

ایموشن کد توسط دکتر بردلی نلسون که پزشک کایروپراکتیک ست، ابداع شد و در سال ۲۰۰۷ کتاب ایموشن کد توسط ایشان نگارش شد.

دکتر بردلی نلسون بعد از ده سال آزمایش این تکنیک بر روی بیمارانش اینطور بیان میکند که: “با گذشت زمان، به نظر می رسید که مشکلات بیماران من بیشتر پیچیده میشود چون توانایی من در کمک به آنها بیشتر شده است. ده سال گذشته که مدام در حال تمرین بودم، مراجعانی را داشتم که بیماری شان توسط پزشکی غربی ناعلاج خوانده میشد، مشکلات پیچیده ای مانند فیبرومیالژیا، سندرم خستگی مزمن، لوپوس و حتی سرطان.

من بیماری ها را درمان نمی کنم!

به آنها گفتم: “من بیماری ها را درمان نمی کنم و ادعایی در این زمینه ندارم. من سعی می کنم عدم تعادل هایی را که در بدن جریان دارد پیدا کنم. من معتقدم علائمی که شما دارید مربوط به عدم تعادل هایی ست که در بدن شما وجود دارد. اگر بتوانیم آن عدم تعادل را پیدا کنیم و آنها را برطرف کنیم، ممکن است علائم شما از بین برود.” و همینطور هم شد.

در آن سالها، من بیماران ناعلاجی را از سرتاسر آمریکا و کانادا داشتم که اکثریت آنها به سرعت پیشرفت کردند. من نتولنستم به همه کمک کنم و میزان موفقیت من ۱۰۰٪ نبود ، اما خیلی نزدیک به ۱۰۰٪ بود.”

احساسات گیر افتاده و ایموشن کد
چگونه از احساسات گیر افتاده در ایموشن کد رها شویم؟

پزشکان آینده دارو تجویز نخواهند نمود. بلکه به شرایط بیمار از لحاظ جنبه های انسانی، رژیم غذایی و همین طور علت و نحوه ی جلوگیری از بیماری توجه خواهند نمود. – توماس آ. ادیسون

دنیای مخفی احساسات گیر افتاده

تنها راه این که ببینی آیا احساس گیر افتاده ای داری یا نه این است که از ذهن ناخودآگاه بپرسی چون ضمیرناخودآگاه همه اطلاعات و خاطراتی را که بنظر می آید فراموش کردیم ذخیره کرده، قبل از اینکه نحوه پرسش از ناخودآگاه را آموزش دهیم، بهتر است توضیحاتی را که در مقاله “ضمیرناخودآگاه چیست” دادیم مطالعه کنی تا با تفاوت ضمیرخودآگاه و ناخودآگاه آشنا شوی و بهتر بتوانی از این تکنیک قدرتمند بهره ببری.

نیروی قصد

از آنجایی که انسان ها از انرژی ساخته شده اند شفای واقعی باید این بخش از وجود را هم شامل شود. احساسات منفی گیر افتاده هم از جنس انرژی هستن و موثرترین راه رهاسازی آنها استفاده از نوع دیگری از انرژی ست.

قصد شکل قدرتمندی از انرژی فکری است. میتوان تنها با استفاده از نیروی قصد احساسات منفی گیرافتاده را رها کرد.

قصد رهاسازی احساسات گیر افتاده مهمترین بخش است.

ابزار ایموشن کد چیست؟

از آنجایی که آهنرباها قصد شما مبنی بر انجام کاری را تقویت میکنند از آنها استفاده میکنیم.

همان طور که ذره بین تصویر را بزرگتر می کند آهنربا هم انرژی فکر و قصد را از ظرفیت فعلیمان تقویت میکند.

در این صورت امکان رهاسازی احساسات منفی گیر افتاده برای هر کسی فراهم میشود.

اگر قصد مشخصی داری تنها کاری که برای تقویت آن و دستیابی به نتایج باید انجام دهی این است که که از یک آهنربای ساده استفاده کنی.

آهنربا میتواند انرژی قصدت را به خوبی تقویت کند و آن را به میدان انرژی بدنت برساند. سیستم طب سوزنی راهی عالی برای وارد کردن انرژی قصد به بدن و رهاسازی احساسات گیر افتاده، در اختیار ما میگذارد. اگر آهن ربا در اختیار ندارید نگران نباش، میتوان از انگشت اشاره و میانی بجای آهن ربا استفاده کنی.

گفتگو با بدن

تمامی موجودات زنده، هر قدر هم که ابتدایی باشند، به تحریکات مثبت و منفی پاسخ میدهند. مثلا گیاهان در جهت نور و دوری از تاریکی رشد میکنن.

بدن انسانها هم در سطح ناخودآگاه همین طور است. بدن شما به طور معمول به طرف چیزها و افکار مثبت گرایش دارد و از چیزها و افکار منفی فراری ست. اگر اجازه دهی که ذهن ناخودآگاه آرام گیرد و به درون بدن خود توجه کنی، متوجه خواهی شد که ذهن ناخودآگاه قادر به برقراری ارتباط با شما ست. آیا آماده ای به ذهن ناخودآگاه اجازه دهی که با شما گفتگو کند؟

راههای تست قدرت عضله در ایموشن کد چیست؟

راههای متفاوتی برای انجام تست قدرت عضله هست که در بخشهای بعدی، آموزش خواهیم داد.

ساده ترین راه برای جواب گرفتن از ذهن ناخودآگاه آزمایش خم شدن است.

روش آزمایش خم شدن

در به اتاق ساکت بدون حضور هیچگونه مزاحمتی، بایست طوری که دستها بطور طبیعی طرفین بدن قرار گیرد و پاها را به اندازه ی عرض شانه باز کن. باید وضعیت کاملا راحت و متعادلی داشته باشی.

روش خم شدن
روش خم شدن و تست عضله در ایموشن کد

ذهنت را آرام کن، میتوانی چشمهایت را ببندی. متوجه خواهی شد که حفظ سکون غیر ممکن است در حالی که عضلاتت میخواهند وضعیت ایستاده را نگه دارند، بدن مدام تغییر جهت میدهد که این حرکات کوچک تحت کنترل ذهن خودآگاه نیستند. هروقت جمله ی مثبت، واقعی و سازگاری را به زبان بیاوری یا در ذهنت تکرار کنی، بدن ظرف کمتر از ده ثانیه، به شکل قابل توجهی به جلو متمایل میشود. وقتی هم که حرف منفی ناسازگار یا دروغی بگویی بدنت در همان مدت به عقب میرود.

اجازه دهید با یک مثال آزمایش کنیم

هروقت آماده بودی به خودت بگو “عشق بی قید و شرط”. این عبارت را در ذهن داشته باش و سعی کن احساساتی را که با آن همراه هستند حس کنی. چند لحظه بعد متوجه خواهی شد که بدنت کمی به سمت جلو متمایل می‌شود. بدن هم مثل گیاهی که به طرف نور میرود، در جهت انرژی مثبت آن فکر میرود. بعضی مواقع ممکن است حرکت ناشی از این فکر ناگهانی باشد و باعث تعجب شما شود! حالا ذهنت را پاک کن و بگو “نفرت”.

سعی کن احساساتی را که به این فکر مربوط می‌شود حس کنی. متوجه خواهی شد که بدن از فکر “نفرت” فرار میکند و به عقب متمایل میشود، دقت کن در این آزمایش نباید بدن را وادار به خم شدن به جلو یا عقب کنید. فقط اجازه دهید که خودش خم شود.

در اینجا برای اولین بار به ذهن ناخودآگاه فرصت میدهی که مستقیماً باها شما صحبت کند.

هر چه بیشتر تمرین کنی، آسانتر خواهد شد. حالا جمله ای را بگو که میدانی درست است مثلا “اسم من __ است” ذهن ناخوداگاه شما میداند که این جمله سازگار یا ناسازگار است؛ بنابراین وقتی اسم واقعی خودت را میگویی بسمت جلو متمایل میشوددر واقع ناخودآگاه صحت جمله را تایید میکند و وقتی اسم دیگری را میگویی به عقب متمایل میشود و جمله را تکذیب میکند.

به محض این که کمی در انجام تست عضله تسلط پیدا کردی، از آن استفاده کن و بگو “احساس گیر افتاده ای دارم”. احتمالا بدنت به جلو خم میشود و جواب مثبت میدهد. اگر بدنت به عقب متمایل شد، به حساب این که هیچ احساس گیر افتاده ای نداری نگذار. شاید احساسات منفی گیر افتاده شما در عمق بیشتری باشند و شناسایی آنها نیازمند به تلاش بیشتری باشد.

روش حلقه ی انگشت ها در ایموشن کد چیست؟

تست حلقه انگشتان در ایموشن کد
تست حلقه انگشتان در ایموشن کد

نوک انگشت شست را که میخوای به انگشت اشاره بچسبان، در این حالت حلقه ای درست میشه. بعد انگشتان شست، اشاره و میانی دست دیگرت رو در وارد حلقه کن. انگشت هایی که در حلقه فرو میروند آزمایشگر و انگشتهایی حلقه تشکیل میدن، مقاومت کننده خواهند بود. میتونی موقع گفتن عبارات منفی درجات متفاوتی از مقاومت انگشت ها را امتحان کنی.

در حین گفتن عبارتها انگشتهایی که در حلقه فرو میروند از هم باز کن. سعی کن آن قدر آنها را از هم دور کنی که حلقه باز شه. فشاری که از طرف این انگشت ها به سمت خارج وارد میشه باید با مقاومت انگشتهای حلقه خنثی بشود. هروقت مقاومت مناسبی را پیدا کردی که در آن انگشت های حلقه با گفتن عبارات منفی یا ناسازگار ضعیف میشن و با گفتن جمله
مثبت و سازگار تقویت میشن آزمایش تمام میشود.

روش کُنده ی در حال افتادن در ایموشن کد

برای تست عضله ایموشن کد میتونی از این تکنیک استفاده کنی اگر راست دست هستی دست چپت را مشت و انگشت اشاره را باز کن. در این آزمایش انگشت اشاره مقاومت کننده خواهد بود.

روش کنده در حال افتادن در ایموشن کد
روش کنده در حال افتادن در ایموشن کد

دست راستت را بر روی مشت قرار بده و بگیرش. آخرین بند انگشت کوچک دست راست را در هر حالتی که راحتتر هستی روی انگشت اشاره ی دست چپ بگذار. اگر چپ دست هستی تنها کافیه که جای دستها را با هم عوض کنی.

حالا میتونی مثل روش قبلی میزان میزان مقاومت انگشت اشاره را بسنجی و طبق روش قبل پیش بری و تست عضله را انجام بدهی.

روش حلقه تو در تو

تمرین حلقه انگشت تو در تو در ایموشن
تمرین حلقه انگشت تو در تو در ایموشن کد

با انگشت اشاره و شست هر دو دست، دو حلقه تو در تو بساز. یکی از حلقه ها نقش مقاومت کننده و دیگری نقش آزمایش کننده را ایفا میکند. حالا سوالی که می دونی جوابش بله است بپرس و بعد سعی کن با کشیدن حلقه آزمایش کننده، انگشتهای حلقه مقاومت کننده را از هم باز کنی.

باز شدن انگشتان حلقه مقاومت کننده همراه با مقاومت خواهد بود. حالا سوالی که می دونی جوابش نه هست را بپرس و آزمایش را دوباره تکرار کن. مشاهده خواهی کرد که انگشت های حلقه مقاومت کننده به راحتی از هم باز میشوند.

روش تست بازو :

تست عضله در ایموشن کد
تست عضله و ایموشن کد

این روش برخلاف روش های قبلی برای تست بر روی دیگران مورد استفاده قرار میگیرد. از شخص آزمون شونده بخواه که بایستد و یک دست خود را به صورت افقی و راحت نگه دارد. حالا طبق شکل دو انگشت اشاره و میانی ات را کمی بالاتر از مچ دست آزمون شونده قرار بده و دست دیگر را به عنوان تکیه گاه روی شانه اش قرار بده.

حالا سوالی از او بپرس که می دونی جوابش مثبته (مثلا درباره اسمش) و بعد به آرامی و طی سه ثانیه فشار را بر روی دست او افزایش بده، میبینی که دستش در برابر فشار مقاومت می کنه حالا سوالی بپرس که میدونی جوابش منفیه و بعد به دستش فشار بیار متوجه میشی که دستش با کمترین مقاومت رو به پایین میره، این روش هم نیاز به تمرین داره تا بعد از مدتی قلقش دستت بیاد.

مراحل ایموشن کد چیست؟

۱- انجام ایموشن کد روی شخص دیگر

اگر می خوای ایموشن کد را روی فرد دیگری انجام بدهی لازمه که حتما اجازه بگیری ولی در مورد آزمایش بر روی خودت نیازی به اجازه کسی نیست.

۲-بررسی عملکرد تست عضله

آزمایش تست عضله ایموشن کد را انجام بده و ببین که آیا روی خودت یا شخص مورد نظر درست عمل می کند یا نه؟ اگه جوابهای متناقضی دریافت می کنی، فرد آزمون شونده مقداری آب بنوشد و اگه مشکل همچنان پابرجا بود احتمالا به این دلیل است که بدن در حال حاضر آمادگی لازم را ندارد و بهتر است صبر کنی. جابجایی مهره ها نیز می تواند در بروز این مشکل تاثیرگذار باشد.

توجه: موقع تست عضله باید حواس آزمایش شونده به سوال مطرح شده باشه، اگه افکار دیگری در ذهن باشه ضمیر ناخودآگاه متوجه آنها میشود و بدن طبق آنها واکنش میده، در این صورت نمیتونیم انتظار جواب درست را از تست عضله ایموشن کد داشته باشیم.

۳- پیدا کردن احساس گیر اتفتاده با تست عضله

با تست عضله ایموشن کد از خودت بپرس که آیا در رابطه با این مشکل/بیماری احساس گیر افتاده ای وجود داره که حالا بتونم رهاش کنم؟

در صورت مثبت بودن جواب به مرحله بعدی برو. ولی اگر جواب منفی بود چند احتمال وجود داره، یا واقعا احساس گیرفتاده ای نداری که تقریبا غیرممکنه هر انسانی در طول زندگی خود حداقل ۳۰۰ احساس گیرافتاده دارد، یا اینکه بدن ترجیح میدهد این آزمایش زمان دیگه ای انجام شود. البته “دیوار قلبی” هم می تونه در روند تشخیص احساسات گیرافتاده اختلال ایجاد کنه که در این صورت باید اول دیوار قلبی را رها کرد در ادامه مقاله توضیح میدیم.

۴- حال نوبت اینه که بفهمیم کدام احساس گیر افتاده در رابطه با مشکل فعلی مشکل ساز شده.

برای اینکار تنها کافیه که به جدول احساسات نگاه کنی و با تست عضله ایموشن کد بپرسی که آیا این احساس گیر افتاده در ستون الف وجود داره؟ اگر جواب نه است، همین سوال رو در مورد ستون ب بپرس. بعد از تشخیص ستون مورد نظر سراغ ردیف های شش گانه میریم و همین سوال را در مورد تک تک ردیف ها می پرسیم تا بتونیم ردیف مورد نظر رو پیدا کنیم.

جدول احساسات در ایموشن
جدول احساسات در ایموشن چیست؟

وقتی ستون و ردیف مورد نظر پیدا شد با پنج احساس روبرو میشیم. حالا آزمایش تست عضله رو در مورد تک تک این پنج احساس انجام بده تا احساس گیر افتاده مورد نظر پیدا شه. مثلا احساس نومیدی از ستون ب و ردیف ۲ لازم به ذکره که نیازی نیست قبلا جدول روادیده باشی و یا از محتویات آن مطلع باشی. ضمیرناخودآگاه به طریقی از محتویات جدول احساسات آگاه هست حتی اگر هرگز آن را ندیده باشی!

۵- حالا می تونی رهاسازی احساس گیرافتاده مورد نظر رو انجام بدی

با تست عضله بپرس که آیا نیاز هست در مورد این احساس اطلاعات بیشتری بدونی؟ اگر جواب بله بود با تست عضله بررسی کن که این مشکل اولین بار در چه زمانی بروز کرده و چه افراد و شرایطی در آن دخیل بودن.

اگر این آزمایش را روی شخص دیگری انجام میدی همین که خودش در مورد آن واقعه بدونه کفایت میکنه و نیازی نیست به شما هم بگه. گاهی زمان شروع مشکل به زمان تولد و حتی قبل از تولد و دوران بارداری مادر بر میگرده و گاهی حتی این مشکلات ریشه ژنتیکی داره که از اجداد به ارث رسیده اند، در ادامه درباره رهاسازی احساسات موروثی توضیح خواهیم داد.

برای جزییات بیشتر میشه با تست عضله محل احساس گیر افتاده را هم در بدن تشخیص داد .مثلا بپرس آیا این احساس گیر افتاده در نیمه بالایی بدنم گیر افتاده؟ در نیمه پایینی خونه کرده ؟ آیا در نیمه سمت چپ بدنم گیر کرده؟ در نیمه سمت راست بدنم گیر کرده؟ این روش را آنقدر ادامه دهید تا دقیقا بفهمید احساس مورد نظر در کدام عضو بدن گیر کرده.

اگر بخواهید باز هم می توانید اطلاعات و عمق بیشتری را در مورد مشکلتان جستجو کنید. البته در اکثر موارد نیازی به پیدا کردن جزییات بیشتر نیست واصولا ناخودآگاه بعد از کشف احساس گیرافتاده اجازه رهاسازی احساس منفی گیرافتاده رو میده.

۶- رهاسازی احساس گیرافتاده در ایموشن کد چیست؟

مریدین اصلی به خاطر تداخل با بقیه مریدینها، برای استفاده از تکنیک ایموشن کد در رهاسازی احساسات گیر افتاده، مسیری ایده آل به حساب میاد، احساس گیر افتاده هم از جنس انرژیه و برای رهاسازی آن باید از نوع دیگری از انرژی استفاده کرد. مریدین اصلی درگاه خوبی برای ورود به بدن به این منظور است .

میریدن اصلی در ایموشن کد
میریدن اصلی در ایموشن کد چیست؟

به خاطر داشته باش، آهنربا در واقع فکرت را که از جنس انرژی ست، تقویت میکنه؛ در حالی که در ذهنت قصد کرده ای که احساس گیر افتاده ای را که پیدا کردی رها کنی، کافیه آهنربایی را بر روی مریدین اصلی بکشی. قصد تقویت شده ای مبنی بر رهاسازی احساس گیر افتاده به مریدین اصلی وارد میشه و این جریان فکر- انرژب به سرعت به سایر مریدینها و بخشهای بدن میرسه. ورود ناگهانی انرژی قصد باعث میشود که احساس گیر افتاده به صورت دائمی رها شود. بله احساس گیر افتاده مربوط به مشکل خاص را اگر که یک بار رها کنی برای همیشه از شرش خلاص میشی و قابل بازگشت نیست.

رها سازی احساسات با آهنربا در ایموشن کد

برای این کار تنها کافیه که آهنربا یا دو انگشت اشاره و میانی رو با این نیت که می خوای احساس گیرافتاده مورد نظر رو از بدن خود رها کنی، بر روی مریدین اصلی بکشی. مریدین اصلی طبق تصویر از میان لب بالایی شروع شده و مستقیم تا فرق سر و از آنجا نیز مستقیما تا انتهای ستون فقرات امتداد دارو.

اگر رهاسازی رو بر روی خود انجام میدی فقط کافیه آهنربا یا دو انگشت روا ز میان دو ابرو تا فرق سر و از آنجا تا هر نقطه ای که دستت می رسه بکشی. اگر هم موهایتان این عمل را مشکل می کنند می توانید تنها از میان دو ابرو تا بالای پیشانی را لمس کنی، این عمل را سه بار تکرار کن.

اگر هم رهاسازی رو بر روی شخص دیگری انجام میدی آهنربا یا دو انگشت رو بر روی نقطه شروع گردن قرار بده و تا پایین ستون فقرات بکش، بعد دستت را بردار و دوباره از ابتدای گردن تا پایین ستون فقرات فرد بکش، تا سه بار ابن کار را انجام بده.

۷- بررسی رها شدن احساس مورد نظر

با تست عضله بررسی کن که آیا احساس مورد نظر از بدن رهاسازی شده؟ اگر جواب منفی بود باز هم مثل مرحله قبل سه بار دیگر با آهنربا یا دو انگشت، بر روی مریدین اصلی بکش و سوال را تکرار کن و در صورت منفی بودن جواب این کار را دوباره تکرار کن.

۸- بررسی سایر احساسات در ایموشن کد

بعد از به نتیجه رسیدن در مرحله قبل دوباره بپرس که آیا احساس گیر افتاده ی دیگری هم در رابطه با این مشکل/بیماری وجود داره که حالا رهاش کنم؟ اگر جواب مثبت بود مراحل ۴ تا ۸ رو برای آن انجام بده و اگر منفی بود به شما تبریک می گم، شما تونستی احساس گیرافتاده را رها کنی. نتایج ممکنه به صورت آنی یا بعد از گذشت زمان خودش را نشان دهد.

در برخی موارد ممکنه گاهی بعد از انجام ایموشن کد، احساس ناراحت کننده ای داشته باشی، نگران نباش، ناخودآگاه در حال پردازش تغییرات جدیده و دوباره حالت خوب و بهتر از قبل خواهد شد. بعد از کمی تمرین و تسلط میتونی تمام این مراحل هشتگانه را در یک دقیقه انجام بدی.

شاید این سوال برای شما پیش بیاد که اگه ضمیرناخودآگاه همه چیز را میدونه پس چرا از همان اول از ضمیرناخودآگاه نخواهیم که خودش مشکل را حل کنه؟ باید گفت که باورها و احساسات هم مثل ما انسان ها نیازمند دیده شدن و مورد توجه قرار گرفتن هستن و تا زمانی که آنها رو به سطح خودآگاه نیاریم و مورد توجه قرار ندیم، همچنان مثل یه عقده بازنشده باعث ناراحتی و آزارمان میشه.

نمودار ایموشن کد
نمودار ایموشن کد اینفوگرافیک

تذکر: هر چند که معمولاً استفاده از آهن ربا کاملاً بی خطره ولی در برخی موارد مانند بارداری، استفاده از پمپ های درونی درد و انسولین، حلزون مصنوعی گوش و باتری قلب.نباید از آهنربا استفاده کرد مگر تحت نظر پزشک.

احساسات گیر افتاده ی موروثی در ایموشن کد چیست؟

همان طور که رنگ چشم یا شکل بینی را از پدر، مادر یا نیاکان خود به ارث میبریم میتوان احساسات گیر افتاده را هم از آنها به ارث برد. احساس گیر افتاده ی موروثی با احساس گیر افتاده در زمان بارداری با هر نوع احساس گیر افتاده ی دیگری فرق داره.

حالا چطور احساس گیرافتاده ارثی رو پیدا و رها کنیم؟

فرض کن احساس گیرافتاده ای که قصد رهاسازیش را داری در ستون الف ردیف دو قرار داره، تک تک احساسات رو سوال میپرسی که پیدایش کنی ولی تست شما به همه پنج احساس جواب منفی میده، اینجاست که باید شک کنی نکنه این احساس گیرافتاده موروثی ست بنابراین یک بار دیگر میروی سراغ احساسات و این بار این طور سوال میکنی بطور مثال آیا احساس__ موروثی ست؟ ( جای خالی را با تک تک احساساتی که در خانه موردنظر نوشته شده پر کن)

اغلب این احساسات از پدر و مادربزرگ به ارث رسیده اگه میخواهید جزئیات بیشتری را بدنونی که احساس مربوطه از چند نسل قبل به ارث رسیده، میتونی با تست عضله جواب را پیدا کنی.

برای رهاسازی احساسات گیرافتاده ارثی مثل احساسات گیرافتاده ساده عمل میکنیم منتها این بار بجای سه بار، ده بار آهنربا میکشیم.

نمودار ایموشن کد
نمودار ایموشن کد

ایموشن کد و تروما

دیوار قلبی در ایموشن کد چیست؟

قلب مرکز و هسته وجود انسان است جالبه بدونید که طبق تحقیقات دانشمندان قلب دستگاه عصبی پیچیده و امواج الکترومغناطیس مختص به خودش را دارد که منجر به ایجاد شاخه ای جدید به نام کاردیوگرافی شد. واقعیت این است که همه ما دو مغز داریم. دانشمندان در کمال تعجب متوجه شدند “مغزی که در سر ما است” از دستورات “مغزی که در قلب ما است” تبعیت میکنه.

قلب شعور ویژه ی خودش رو دار میتونه حس کنه و به یاد بیاره.

شواهد زیادی هست مبنی بر این که قلب خاطرات و احساسات را در خودش حفظ میکنه. تعداد زیادی از گیرنده های قلب پیوندی از علاقه به غذاها و نوشیدنی های جدید و همین طور تغییر دستخط و سلیقه در انتخاب موسیقی و خاطراتی که به نظر میرسه به آنها تعلق نداره خبر دادن.

ذهن ناخودآگاه می‌دونه که باید از قلب که هسته حساس وجود هست، به هر طریقی محافظت کنه.

تا حالا احساس کردی که قلبت شکسته یا درد میکنه؟ یا تا حالا برات پیش آمده که حس کنی برای محافظت از خودت در برابر وضعیتهای ناخوشایند باید “یه دیوار دور احساساتت علم کنی” در ایموشن کد به این نوع دیوار دیوار قلبی میگن.

ضمیر ناخودآگاه محدودیتی نمیشناسه، گاهی اوقات از انرژی این احساسات گیر افتاده برای ساخت سپر و محافظی به دور قلب استفاده میکنه.

دیوار قلبی در ایموشن کد
دیوار قلبی در ایموشن کد

اگر دیوار قلبی داشته باشی نمیتونی آن طور که باید عشق بورزی. چون انرژی عشقی که در قلبت هست نمیتونه ازش بگذره و عشقی هم که از دیگران به سوی شما ساطع میشه تا حدی با مانع روبرو میشه. به خاطر وقایع ناخوشایندی که پیش آمده بحدی جدی بودن که باعث درد جسم شده به همین خاطر ایجاد دیوار قلبی در آن زمان منطقی بنظر میامد ، ولی اگر این دیوار را رها نکنی تا حدی از دیگران جدا میشی و کمتر میتونی با مردم ارتباط واقعی برقرار کنی حتی کسانی که خیلی دوستشون داری.

پیدا کردن دیوار قبلی و احساسات گیر افتاده در آن

برای فهمیدن اینکه آیا دیوار قلبی داری یا نه اینطور سوال بپرس که “آیا دیوار قلبی دارم؟” . گاهی ضمیر ناخودآگاه این دیوار رو پنهان میکنه بنابراین اگه جواب نه بود، بپرس که ” آیا دیوار قلبی پنهان دارم؟”

رها کردن احساسات گیرافتاده دیوار قبلی

برای رها کردن احساسات گیرافتاده دیوار قبلی مثل قبل عمل میکنیم اما بیاد داشته باش که ذهن ناخودآگاه ما فقط برای محافظت از ما که وظیفه اصلیش هست این دیوار را ساخته، بنابراین فقط زمانی میتونیم دیوار قلبی را رها کنیم که ذهن آمادگی انجامش را داشته باشه و به این نتیجه برسه که بدون دیوار هم میتونه از قلب محافظت کنه، بنابراین با تست این سوال را بپرس که “آیا میتونم حالا رهاش کنم؟”

اگر جواب نه بود نگران نباش، به مرور که ایموشن کد را تمرین میکنی، ذهنت آمادگی رها کردنش را هم پیدا میکنه؛ اگر جواب مثبت بود طبق مراحل پیدا کردن و رهاسازی پیش میریم.

بعد از رها کردن دیوار قلبی میتونی دوباره با قلبت احساس کنی

حدود سی درصد مواقع اثرات ناشی از رهاسازی دیوار قلبی فوری و قابل توجه است، ولی در بیشتر مواقع این اثرات تدریجی اتفاق میفتن.

اثر تشدید عدم تعادل ها در ایموشن کد چیست؟

اگر احساس گیر افتاده ای در بدن داری، مقدار بیشتری از آن را در زندگی خود جذب خواهی کرد.
احساس گیرافتاده در جایی از جسم لانه میکند و بافتهای آن بخش از بدن با آن هم ارتعاش میشود. اگر بخشی از وجود به خاطر احساس گیرافتاده ای در حال ارتعاش با بسامد آن است تمامی بدن میتواند به راحتی با بسامد آن به حالت تشدید درآید.

علت احساس گیرافتاده میتواند واقعه ای در گذشته باشد که حتی آن را به یاد نمی آوریم.

تشدید احساس خشم

به عنوان مثال اگر احساس خشم در شما گیرافتاده است، هرگاه شرایطی پیش آیدکه امکان عصبانی شدن وجود داشته باشد، خشمگین میشوی چون بخشی از وجودتان به معنای واقعی کلمه خشمگین هست و وقتی احساس گیرافتاده خشم را رها میکنی در اغلب موارد احساس و رفتاری که ترک آن را دشوار میپنداشتی به سادگی ناپدید می شود.
بدن شما در واقع مجموعه ای از انرژی هاست که در کنار یکدیگر قرار گرفتند، وقتی ارتعاش منفی از یک احساس گیرافتاده را به آن وارد کنی، ارتعاش طبیعی آن تغییر میکند، مثال خشم را بیاد بیاور، اگر این احساس را داشته باشی آن را جذب میکنی و به راحتی خشمگین میشوی و کم کم به این نتیجه میرسی که آدم خشمگینی هستی پس هربار در کنترل خشم دچار شکست میشوی.
وقتی قسمتی از بدنتان با بسامد خشم در حال تشدید هست، بقیه بخش ها فقط باید گام کوچکی بردارند تا آنها هم به دام تشدید بیفتند.

احساسات گیرافتاده در کجا لانه میکنند؟

احساسات گیرافتاده در محلی جای میگیرند که دلایلی مثل ارث، صدمه دیدگی، تنش عضو یا کمبود غذایی، موجب عدم تعادل انرژیکی با تضعیف آن بخش شده اند، آسیب پذیر شده است.
گاهی اوقات هم فقط یک استعاره است، از آنجایی که زبان ناخودآگاه استعاره و نشانه میباشد.
مثلا زمانی که در سختی های زندگی کمرتان خم شده است یا باری بر دوشتان است پس این احتمال میرود که ناخوداگاه از این استعاره ها استفاده کند و احساسات گیرافتاده در کمر و شانه لانه کنند.

طبیعت دوگانه احساسات گیرافتاده

احساسات گیرافتاده از دو طریق ذهنی و جسمی بر ما اثر میگذارند، با رهاسازی آنها به جای رفتاری چون افسردگی و کسالت، شادابی جایگزین میشود و به نحو سالم تری با مشکلات روبه رو خواهیم شد.

در مقاله ای جداگانه توضیح دادم که بادی کد چیست؟ و چگونه می‌توان با آن بیماری ها را درمان کرد. در ادامه توضیح مختصری درباره بادی کد خواهیم گفت

ارتباط بادی کد با ایموشن کد چیست؟

در مقاله ای جداگانه توضیح دادم که بادی کد چیست؟ و چگونه می‌توان با آن بیماری ها را درمان کرد. در ادامه توضیح مختصری درباره بادی کد خواهیم گفت

شفابخشی بدن و درمان بیماریهای جسمی، ذهنی و روانی در تکنیک بادی کد بررسی میشه این تکنیک در ادامه ایموشن کد هست که توسط دکتر بردلی نلسون ارائه شد، در این تکنیک هم با استفاده از تست عضله ای که در ایموشن کد گفته شد، نقشه ذهنی بادی کد و جدول ایموشن کد، عدم تعادل های بدن را پیدا کرده و با آهن ربا خنثی میکنیم، این تکنیک طی ده ها تمرین و بررسی کلینیکال و کار بر روی افراد واقعی که از یک نوع بیماری مزمن رنج می بردند بدست آمده است.

این سیستم به شما کمک می‌کند که دلایل بیماری که حتی متخصصین هم قادر به تشخیص آن نیستند را شناسایی و رفع کنی ، شما میتونید از مشکلات ظاهرا کوچک که امکان داره تبدیل به مورد بدتری بشه جلوگیری کنید و می‌تونید یک بیماری را سال ها قبل از ظاهر شدن، ریشه کن کنی.
بادی کد در مورد پیدا کردن علل بیماری‌ها و معالجه‌ی بدن انسان به شیوه ای جامع میپردازه.

کارکرد بادی کد

بادی کد تکنیکی ست برای پیشگیری از وقوع بیماری، شناخت ریشه بیماری و درمان بیماری ست.
همه چیز دارای ارتعاشی از فرکانس‌های مختلفه که پیدایش اشیاء و احساسات مختلف از همدیگر را به وجود میاره، شما از انرژی خالص آفریده شدید و دارای ارتعاش منحصر به فردی هستید تا دنتان را تشکیل بده که چطوری باشه. ارتعاش شما، روان شما رو می سازه که شما چه کسی هستید.

انرژی مرتعش سرآمد ذرات در عالم است.

تحقیقات کوانتومی، رفتار انرژی‌ها را در روش‌های مختلف آشکار میکنه، چیزی که قابل مشاهده ست بستگی به این داره که شما انتظار دیدن چه چیزی رو داشته باشید!

بیشتر فیزیکدانان معتقدند که تنها توضیحی که می‌توان برای درک این رفتارهای مرموز ارائه داد،”شعور انرژی در بین اتم‌ها میباشد.”

وجود فیزیک در طبیعت دارای دوجنبه ست که شامل بدن فیزیکی و پوشش انرژی ست، هر دو جنبه از انرژی هوشمندی ساخته شده‌ که در فرکانس‌های مختلف و منحصر به فردی مرتعش میشن. دانشمندان درباره این نوع از انرژی تحقیق کردند.

روح برگ

سیمون کرلیان برگی زنده را از درخت جدا کرد و تکه ای از آن را برید، باقی برگ را در آزمایشگاه به روش کرلیان تصویربرداری میکنه که در تصویر شکل کامل برگ دیده میشه، در حقیقت قسمت فوقانی برگ از نظر فیزیکی وجود نداره اما پوشش انرژی در این بخش دست نخورده ست. بنابراین تصویری از رشته‌های انرژی در برگ‌ مشاهده می‌شه.

روح برگ
روح (هاله) برگ و عکس برداری با دوربین کرلیان

چگونگی درمان با بادی کد

در سیستم بادی کد یا رمزدهی بدن ، با ناخودآگاه در ارتباط هستیم و مثل تکنیک ایموشن کد از طریق تست قدرت عضله با پرسیدن سوالات از ذهن ناخودآگاه و جدول های بادی کد، میتوان تمام عدم تعادل‌های بدن رو شناسایی کرد.

در یکی از شش حوزه عدم تعادل‌ها در جدول‌های بادی کد با مبحت انرژی‌ها سروکار داریم.که این حوزه انرژی‌ها باز به ۶ حوزه تقسیم بندی میشه و با شناسایی هر عدم تعادل می‌تونید، علت ریشه‌ی بیماری رو پیدا کنید یا از بیماری‌هایی که در آینده خواهید گرفت پیشگیری کنید. وقتی عدم تعادل‌ها رو شناسایی کنید از طریق سیستم مغناطیسی بدن با کشیدن آهن ربا بر روی مناطق مریدین بدن یا نقاط چی عدم تعادل بدنتان را بعد از شناسایی آزاد و رها کنید.

نکته: تست عضله برای زمان حال و اتفاقاتی که در زمان حال میفته مناسبه زمان حال و هیجاناتی که از گذشته میان و تثبیت شدند.

پزشکی نوین و بادی کد و ایموشن کد چیست؟

وضعیت روحی تاثیر مستقیمی بر نحوه عملکرد جسم ما داره.

رویکردهای گذشته برای شفا بخشیدن و درمان، تمرکز بر جنبه های ساختاری بدن داره، اما اینکه در پزشکی نوین به وضعیت روحی بی‌توجهی شده و فقط بر روی علائم خارجی بیماری توجه داره و فقط علائم رو بهبود میدن بدون اینکه به ریشه اصلی مشکل بپردازن در واقع مردم برای سرکوب علائم بیمای دارو مصرف میکنند هیچ کدوم از راه حل‌های پزشکی نوین به ریشه مشکل نمیپردازه، در واقع وضع رو بدتر میکنه.

استرس و بیماری

مهم ترین موضوع در عدم تعادل استرس است، استرس بدن رو ضعیف و در نهایت بیمار می‌کنه، دکتر هانس پدر علم استرس تحقیقاتی درباره استرس و چگونگی تاثیر آن بر بدن انجام داده.

استرس و بیماری
استرس و بیماری

چگونه استرس درها را روی بیماری‌ها باز می‌کند؟

گر چربی خون دارید، قند خون دارید، احساس وحشت دارید ، ترس ، تنش، دارید همه به خاط استرس است هرچه بیشتر تحت استرس باشید بیشتر در معرض عفونت ، انگل، سموم، حساسیت، عدم تعادل ساختاری، کمبود‌های تغذیه‌ای احساسات بد، عدم تعادل انرژی میشید. استرس بدن رو دچار نوعی پیچش میکنه، معمولاً همان اول قابل فهم نیست اما نشانه‌های ثابتی وجود داره که نشان میده سلامتی آنها در خطره؛ کمبود انرژی و دردهای مزمن اغلب از اولین نشانه‌های اینه که فرد در گیجی استرس به بسر میبره.

سندرم افسردگی

اگر همین روند ادامه پیدا کنه به زودی خواهید دید که نه تنها انرژی ندارند بلکه کاملاً خسته و فرسوده‌ هم هستن به دکتر میرن و میگن من به طور مزمنی همیشه خسته ام ، وقتی دکتر تشخیص داد شما به سندرم افسردگی مزمن دچار شدید چه حسی دارید؟ خوشحال میشید که بالاخره فهمیدید مشکلتون چیه!

اما اگه بخواهید اطلاعات بیشتری دریافت کنید، بشما خواهند گفت تمام کاری که می تونیم بکنیم اینه که این دارو ها رو بهت بدیم تا علائمتون رو تسکین بده. همین داستان برای دردهای عضلانی هم اتفاق میفته وقتی که سراغ دکتر می روید تشخیص( فیبرومیالژیا) میده، (فیبرومیالژیا) و (سندرم فرسودگی مزمن) دوتا از رایج ترین تشخیص‌های امروزه ست پزشکان توضیحی ندارن فقط می‌تونند علائم رو سرکوب کنند ، اما این علائم نتیجه طبیعی نبود تعادل در بدن هست.

خط پایان،مارپیچ مرگ

۸۵ % از جمعیت در چنین شرایط رنج آوری گیر افتاده‌اند آیا ممکنه که این وضعیت تغییر کنه و متوفق بشه؟ البته که میشه بادی کد مربوط به همین موضوع است .

استرس بدن را درهم می‌شکند دیواره دفاعی را از بین می‌برد درها را به روی بیماری‌ باز میکند.

بیماری چیست؟

بیماری چیزی بیشتر از تجمع علائم بیماری نیست چه چیزی باعث بروز علائم می‌شود؟عدم تعادل بدن عامل همه بیماری ها است.

نقشه بادی کد

در نقشه بادی کد از طریق ۶ گروه مختلف، از عدم تعادلهایی که وجود داره و باعث میشه که افراد شرایط و علائمی که بیمار از آن رنج میبره رو از طریق این ۶ حوزه عدم تعادل ها شناسایی کنند.
در واقع مهم نیست که در مورد افراد چه چیزی تشخیص داده شده چیزی که مهمه پیدا کردن عدم تعادل موجود و اصلاح آن هست. همه ی چیزهایی که ممکنه در بدن اشتباه اتفاق افتاده باشه.
با آموزش بادی کد شما می‌تونید عدم تعادل‌های بدنتان رو شناسایی و از بیماری پیشگیری کنید و یا ریشه‌ی بیماری های مزمن خود را شناسایی کنید.

تا اینجا سعی کردیم به جواب این سال بپردازیم که ایموشن کد چیست؟ و چطور می اوانیم از آن برای درمان احساسات گیر افتاده استفاده کنیم. می‌شه ایموشن کد رو بصورت نیابتی بر روی دیگران و حیوانات هم انجام داد، برای آموزش کامل این تکنیک بزودی “کارگاه ایموشن کد” رو برگذار خواهیم کرد. با ثبت نام در این کارگاه میتونید براحتی ایموشن کد رو یادگرفته و برای خودتون و عزیزانتون از این تکنیک قدرتمند استفاده کنید.

منابع خارجی برای مطالعه بیشتر: free-ebooks.net amazon ، Discover Healing

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *